Esenciální olej Skořice 100% 10 ml Botavikos

Olej je získávaný z výhonků a listů skořicovníku cejlonského. Má teplou, příjemnou vůni s mírně natrpklým odstínem. Díky vysokému obsahu eugenolu připomíná svojí vůní hřebíček.

Skladem
Kód: 18354
Značka: Botavikos
159 Kč / ks

POPIS:

Vonný skořicový olej vedle eugenolu také obsahuje antioxidanty a třísloviny, proto je v kosmetice využívaný v přípravcích určených k čištění a vyživení pokožky. Blahodárně působí na pleť, zlepšuje její barvu, pleť je zdravá. Koupel se skořicovým olejem změkčuje hrubou pokožku, odstraňuje svalové napětí a bolest. Podporuje látkovou výměnu. Skořice je vhodná jako prostředek v boji proti celulitidě v počátečním stádiu. Pomáhá při vypadávání vlasů a zpevňuje je. Používá se při postižení pokožky plísněmi, odstraňuje bradavice a papilomy. Prohřívá pokožku citlivou na chlad.

V aromaterapii uklidňuje, zmenšuje strach a zlepšuje úzkostné stavy, rozveseluje, má afrodiziakální účinky.

SLOŽENÍ: 100% skořicový esenciální olej

ZPŮSOB POUŽITÍ: Do nádobky aromalampy naplněné vodou nakapejte 3-6 kapek na 15 m² prostoru. Zapalte svíčku ve spodní části lampy a vdechujte vypařovanou vůni 20 minut každé tři hodiny.

Olej je možné použít na obohacení kosmetických krémů (1-2 kapky na 1 čajovou lžičku základu) nebo při rozčesávání vlasů: 2-3 kapky nakapat na hřeben a rozčesat vlasy.

UPOZORNĚNÍ:

  • Nepoužívat v těhotenství a v období kojení!
  • Nepoužívat při epilepsii a nervové vyčerpanosti!
  • Nepoužívat zároveň s chemoterapií!
  • Nepoužívat při individuální nesnášenlivosti přípravku!
  • Nepoužívat, pokud máte velmi citlivou pokožku!
  • Nikdy nepoužívat samostatně! Olej je třeba připravit spolu s krémem (pleťovou vodou) a až potom použít na tvář!
  • Používat opatrně při zvýšeném krevním tlaku!
  • Před použitím vyzkoušet snášenlivost oleje následujícím způsobem: smíchat 1 čajovou lžičku obyčejného oleje a 1-2 kapky oleje éterického, potřít tímto roztokem zápěstí. Pokud v průběhu 24 hodin nenastane reakce, je olej možno používat doporučeným způsobem.

OBSAH BALENÍ: 10 ml

ZEMĚ PŮVODU: Rusko

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: