Esenciální olej Grapefruit - GREP 100% 10 ml Botavikos

Olej získávaný z čerstvé kůry plodů grapefruitového stromu. Má žlutavou barvu a jeho vůně osvěžuje díky svému čistému charakteru.

Momentálně není k dispozici
Kód: 18348
Značka: Botavikos
109 Kč / ks

POPIS:

Esence získávané z grapefruitů se v kosmetice využívají již dlouhodobě především v souvislosti s péčí o mastnou pokožku. Výborně čistí ucpané póry, obnovuje pH pokožky a normalizuje práci tukových žláz. Zlepšuje schopnost pokožky odvádět maz a tím předchází vzniku komedonů („černých teček“). Má bělící účinky a je oblíbenou součástí vlasové kosmetiky určené pro mastné vlasy. Známé jsou i jeho protizánětlivé a spasmolytické účinky (uvolňuje křeče).

V aromaterapii odstraňuje vůně grapefruitového oleje skleslost, působí antidepresivně, zbavuje podráždění a hněvu. Radostná vůně se závanem jara vzbuzuje lehkou euforii, má afrodiziakální účinky.

SLOŽENÍ: 100% grapefruitový esenciální olej

ZPŮSOB POUŽITÍ: Do nádobky aromalampy naplněné vodou nakapejte 5-7 kapek oleje na 15 m² prostoru. Zapalte svíčku ve spodní části lampy a vdechujte vypařovanou vůni 20 minut každé tři hodiny.
Olej je možné použít na obohacení kosmetických krémů (1-2 kapky na 1 čajovou lžičku základu) nebo při rozčesávání vlasů: 2-3 kapky nakapat na hřeben a rozčesat vlasy.

UPOZORNĚNÍ:
Nepoužívat před sluněním, může vyvolat fotosenzibilitu (přecitlivělost na slunečné záření) a
následnou alergickou reakci!
Nepoužívat při individuální nesnášenlivosti přípravku!
Před použitím vyzkoušet snášenlivost oleje následujícím způsobem: smíchat 1 čajovou lžičku
obyčejného oleje a 1-2 kapky oleje éterického, potřít tímto roztokem zápěstí. Pokud v průběhu 24
hodin nenastane reakce, je olej možno používat doporučeným způsobem.

OBSAH BALENÍ: 10 ml

ZEMĚ PŮVODU: Rusko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: