Chřipka, viróza i obyčejné nachlazení - a možnosti jak na ně.

Soudě podle telefonických dotazů i emailů - chřipky, virózy i nachlazení - zdravotní komplikace současného období všude kolem nás.

Nutno podotknout, že není vhodné svůj zdravotní stav podceňovat a při nepřicházení úlevy neodkádat návštěvu lékaře.

Dle platných zákonů ČR i EU: informace na těchto webových stránkách jsou určeny pouze k informativním účelům a nenahrazují lékařskou péči.

Člověka bolí hlava, klouby, svaly má horečku - přichází chřipka z ničeho nic nenadále:

V takovém případě, jste-li zastánci homeopatie, je dobré ihned nasadit: Belladonnu AKH - je osvědčeným homeoatikem při horečce i bolesti hlavy.
Podle dalších symptomů můžeme přidat: Dulcamaru (bolest kloubů a zad), Arnicu (bolest svalů), pro některé i Arsenicum album. 

Homeopatika je vždy vhodné vybírat individuálně podle konstituce nemocného se zohledněním individuálního průběhu onemocnění i jeho prožívání a důvodů jeho vzniku.

Bývá dobré se poradit s odborníkem, protože ne všechny rady dohledatelné na internetu jsou úplné - v homeopatii není jednoduché napsat co k čemu přesně je - není to jako např. Paralen se užívá při bolesti a horečce - v homeopatii je mnohem více kladen důraz na komplexnost problému - na to co se dělo před onemocněním, jak onemocnění probíhá a jak ho dotyčný prožívá se spoustou dalších individuálních symptomů - vždyť jen při hledání homeopatika na chřipku na Vás z internetu vyskočí přibližně desítka různých homeopatik.

Není vždy nutné míchat bez řádu vše dohromady - někdy to je i kontraproduktivní.

I v onemocnění chřipkou může být kus psychosomatické pravdy - člověk se uštvává a nemoc se ho snaží zastavit, aby si odpočinul a zastavil se - chce mu dát šanci přehodnotit co dosud dělal, zda to dělal v souladu se sebou.

I u náš doma chřipka řádila - syn - velký bojovník - skvěle trénovaný sportovec - ráno ještě v plné kondici na tréninku a večer přišla vysoká horečka s pocitem schvácenosti a výraznou bolestí hlavy - Belladonna AKH mu výrazně pomohla, ale stejně - byl nutný několikadenní klid na lůžku s dostatkem tekutin a studenými obklady na čelo při bolesti hlavy. 

Z Tradiční čínské medicíny bývají nejčastěji doporučovány produkty: Chlad ranní mlhy, pro menší Křehkost svinutého lístku a Nápoj stříbrného větru 

I s nimi mám bohaté zkušenosti z poradny - každý je jiný, každý organismus si žádá jinou terapii - tyto zmíněné bývají nejčastější první volbou.

Dále můžeme vybírat od B. Nového hned z několika bylinných směsí - Tymiánové, Diviznové, Lipové.

Všichni znající produkty značky Just / Nahrin v tomto období sáhnou po:

osvědčeném Eucasolu - ten jednak dezinfikuje vzduch a k tomu usnadňuje dýchání nemocného 
a Tymiánovém krému - ten je možné aplikovat na bolavé čelo, v případě bolesti v krku na krk, při kašli na hrudník - a k tomu ještě na chodidla a nárty.

(bohužel nemohu vypisovat všechna doporučení, která existují, ale poradci Just Vám je ochotně rádi vysvětlí v konkrétních případech - a pokud ne - neváhejte zatelefonovat mně)