Chřipka, viróza i obyčejné nachlazení - a možnosti jak na ně.

Soudě podle telefonických dotazů i emailů - chřipky, virózy i nachlazení - zdravotní komplikace současného období všude kolem nás.

Nutno podotknout, že není vhodné svůj zdravotní stav podceňovat a při nepřicházení úlevy neodkádat návštěvu lékaře.

Dle platných zákonů ČR i EU: informace na těchto webových stránkách jsou určeny pouze k informativním účelům a nenahrazují lékařskou péči.

Člověka bolí hlava, klouby, svaly má horečku - přichází chřipka z ničeho nic nenadále:

V takovém případě, jste-li zastánci homeopatie, je dobré ihned nasadit: Belladonnu AKH - je osvědčeným homeoatikem při horečce i bolesti hlavy.
Podle dalších symptomů můžeme přidat: Dulcamaru (bolest kloubů a zad), Arnicu (bolest svalů), pro některé i Arsenicum album. 

Homeopatika je vždy vhodné vybírat individuálně podle konstituce nemocného se zohledněním individuálního průběhu onemocnění i jeho prožívání a důvodů jeho vzniku.

Bývá dobré se poradit s odborníkem, protože ne všechny rady dohledatelné na internetu jsou úplné - v homeopatii není jednoduché napsat co k čemu přesně je - není to jako např. Paralen se užívá při bolesti a horečce - v homeopatii je mnohem více kladen důraz na komplexnost problému - na to co se dělo před onemocněním, jak onemocnění probíhá a jak ho dotyčný prožívá se spoustou dalších individuálních symptomů - vždyť jen při hledání homeopatika na chřipku na Vás z internetu vyskočí přibližně desítka různých homeopatik.

Není vždy nutné míchat bez řádu vše dohromady - někdy to je i kontraproduktivní.

I v onemocnění chřipkou může být kus psychosomatické pravdy - člověk se uštvává a nemoc se ho snaží zastavit, aby si odpočinul a zastavil se - chce mu dát šanci přehodnotit co dosud dělal, zda to dělal v souladu se sebou.

I u náš doma chřipka řádila - syn - velký bojovník - skvěle trénovaný sportovec - ráno ještě v plné kondici na tréninku a večer přišla vysoká horečka s pocitem schvácenosti a výraznou bolestí hlavy - Belladonna AKH mu výrazně pomohla, ale stejně - byl nutný několikadenní klid na lůžku s dostatkem tekutin a studenými obklady na čelo při bolesti hlavy. 

Z Tradiční čínské medicíny bývají nejčastěji doporučovány produkty: Chlad ranní mlhy, pro menší Křehkost svinutého lístku a Nápoj stříbrného větru 

I s nimi mám bohaté zkušenosti z poradny - každý je jiný, každý organismus si žádá jinou terapii - tyto zmíněné bývají nejčastější první volbou.

Dále můžeme vybírat od B. Nového hned z několika bylinných směsí - Tymiánové, Diviznové, Lipové.

Všichni znající produkty značky Just / Nahrin v tomto období sáhnou po:

osvědčeném Eucasolu - ten jednak dezinfikuje vzduch a k tomu usnadňuje dýchání nemocného 
a Tymiánovém krému - ten je možné aplikovat na bolavé čelo, v případě bolesti v krku na krk, při kašli na hrudník - a k tomu ještě na chodidla a nárty.

(bohužel nemohu vypisovat všechna doporučení, která existují, ale poradci Just Vám je ochotně rádi vysvětlí v konkrétních případech - a pokud ne - neváhejte zatelefonovat mně)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení