ARNIKA - bylinný čaj 30 g JUKL

Ředí krev, rozšiřuje cévy a tím šetří srdce. Zlepšuje výživu a detoxikaci tkání.

Skladem
Kód: 8642
92 Kč / ks

 

Biochemické a farmakologické vlastnosti arniky jsou velmi dobře prozkoumány, ovšem s nedostatečnými klinickými daty. Její využití v bylinářství je  ceněno zejména pro protizánětlivé účinky arniky, přestože (v některých případech i protože) mají tyto účinné látky v určitých koncentracích i alergenní a cytotoxické účinky.

Při studiích in vitro a na laboratorních zvířatech se uvádějí: antimikrobiální účinky na listerie, salmonely, stafylokoky, mykobakterie a další, protinádorové účinky 21 flavonoidů a 5 terpenů obsažených v arnice, a to zejména na plicní nádory. Významé jsou též protizánětlivé a imunostimulační účinky.

Zjištěné vedlejší účinky a toxicita: dráždění sliznic, při pojídání velkého množství květů arniky může dojít k vážným projevům gastroeneritidy. Užívání arniky rovněž ovlivňuje srdeční puls a "zkracuje dech". Pro představu vážné potíže může zapříčinit jednorázová konzumace minimálně 30 ml 20% výtažku květů arniky. Proto doporučujeme arniku užívat ve směsích nebo formou homeopatické tinktury, kde Vám při dodržení předepsaného užívání nic nehrozí a plně využijete vynikajících léčivých účinků arniky.

V bylinářství se využívá výhradně květ arniky.

Tradičně se arnika používala k hojení neporušených omrzlin, při bodnutí hmyzem, na plešatost, záněty dásní, při pokousání, na podvrknutí a vykloubení a na modřiny. V Německu je schválena pro vnější použití při zraněních a na následky nehod s hematomy a pohmožděním, proti otokům při zlomeninách, revmatismu měkkých tkání a zánětu ústní dutiny. Doménou arniky je její homeopatické zpracování, viz naše vynikající tinktura ARNIKA.

Použití: Snižuje srážlivost krve, rozšiřuje cévy, zlepšuje žilní nedostatečnost, výživu tkání a jejich detoxikaci. Má hojivé a protizánětlivé účinky. Příznivě působí při astma, na srdeční sval a při angíně pectoris.

Balení: papírový sáček 30 g netto

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kvalitní bylinné směsi, tablety a tinktury nám dodává osvědčené Bylinářství-kořenářství s.r.o. - známější může být lidem bylinkář pan Bohumil Jukl.

Pan Jukl je skvělým bylinkářem ze středních Čech hledící na vysokou kvalitu nabízených produktů.