Mladá pšenice BIO 200 g VITALVIBE

 • prvotřídní kvalita a chuť, BIO a RAW
 • testováno na obsah těžkých kovů, mikroorganismů a zbytkových pesticidů
 • perfektní pro detoxikaci a odkyselení organismu
 • výborný antioxidant
 • doplní vitamíny a mikroživiny
 • podpora správného fungování imunity
Momentálně není k dispozici
Kód: 440
Značka: VITALVIBE
759 Kč –5 % 718 Kč / ks
11820 mlada psenice bio vitalvibe
Akce Tip
759 Kč –5 %

Posilněte se energií čerstvých výhonků! Listy mladé pšenice sklizené těsně před rozpukem v sobě uchovávají nejvyšší potenciál rostliny. Jsou vydatným zdrojem vitamínů, minerálů, blahodárných enzymů, všech esenciálních aminokyselin a spousty dalších biologicky aktivních látek. Zejména chlorofylu, který je skvělý pro detoxikaci organismu.

Vitalvibe mladá pšenice je RAW usušená šťáva v koncentrované síle. Pro tělo je lehce stravitelná a dobře vstřebatelná. Byla vypěstovaná ve vysokých nadmořských výškách v Utahu. Díky tamním klimatickým podmínkám, ekologickému způsobu produkce a šetrnému zpracování si zachovává maximální nutriční bohatství. 

Mladá pšenice mezi ostatními zelenými potravinami vyniká příjemně nasládlou, neutrální chutí. Ocení ji i ti, pro které jsou běžné zelené trávy obtížně chuťově přijatelné.

SEZNAMTE SE S VITALVIBE MLADOU PŠENICÍ

Mladá pšenice je produktem nejvyšší kvality. Zelený elixír je výborný pro celkové posílení organismu. Doplní živiny tam, kde chybí v přirozené stravě.

Usušená šťáva obsahuje množství tělu prospěšných látek. Je bohatým zdrojem chlorofylu. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, beta karoten a nezanedbatelné množství vitamínů (například vitamín B6, vitamín C) a důležitých minerálů (železo, draslík, mangan a měď). 

Nese BIO certifikát: ručíme za špičkovou kvalitu a absolutní bezpečnost – mladou pšenici pravidelně testujeme na obsah rizikových látek.

Blahodárné látky ukryté v mladé pšenici

 • bohatý zdroj chlorofylu
 • je zdrojem blahodárných mikroživin, zejména vitamínu B6 a mědi
 • beta karoten
 • esenciální aminokyseliny
 • aktivní enzymy

V ČEM JE MLADÁ PŠENICE SKVĚLÁ

 • Mladá pšenice je bohatá na vitamíny, minerály a další cenné mikroživiny. Dnešní způsob stravování je mnohdy chudý na čerstvé ovoce a zeleninu a postrádá dostatek skutečně výživných látek. Mladá pšenice pomáhá doplňovat, co bychom měli získat z přirozené stravy, abychom se cítili celkově fit
 • Má pozitivní vliv na zdravou krvetvorbu díky vysokému obsahu zeleného barviva chlorofylu, který se strukturně podobá lidskému hemogobinu (červenému krevnímu barvivu) a železu. Více o výhodách chlorofylu v zelených potravinách.
 • Díky vitamínu B6 podporuje normální nervovou činnost, přispívá k udržení normální psychické činnosti, přispívá ke snížení únavy a vyčerpání a přispívá k tvorbě červených krvinek (synergicky se železem a chlorofylem).
 • Obsahuje rostlinné enzymy v raw kvalitě, které pomáhají při nejrůznějších trávicích obtížích.
 • Je významným zdrojem mědi, která přispívá k udržení normálního stavu pojivových tkání, normální psychické činnosti, normální funkci imunitního systému a chrání buňky před oxidativním stresem.

PROČ SI VYBRAT VITALVIBE MLADOU PŠENICI?

Naše mladá pšenice je 100% přírodní doplněk stravy v BIO kvalitě. Je přirozeně bezlepková a zpracovaná za studena, což zaručuje zachování blahodárných blahodárných nutričních látek včetně chlorofylu a enzymů.

Jelikož se jedná o usušenou šťávu, má oproti prášku z namletých trav koncentrovanější obsah živin a je lépe stravitelná. Vysoká kvalita produktu se odráží v přirozeně zelené barvě a vlastnostech nápoje, který je identický s čerstvě vylisovanou šťávou. 

Mladá pšenice je svým složením velmi podobná mladému ječmenu. Má však sladší a více neutrální chuť. Doporučujeme ji všem, kterým nevyhovuje příchuť trávy u jiných zelených potravin. 

 PŘÍBĚH NAŠÍ PŠENICE

Mladá pšenice (Tritticum aestivum) pochází z nedotčené přírody v Utahu. Naši dodavatelé ji pěstují na ekologických farmách umístěných v hornaté krajině, jejíž půda kdysi bývala mořským dnem. Stále je proto bohatě nabitá minerály a stopovými prvky, které si z ní rostliny do sytosti berou. Chladnější počasí jim umožňuje pomalejší růst s vysokým vstřebáváním a ukládáním živin. 

Díky pečlivému rozvrhu prací jsou mladé výhonky sklízeny dvakrát ročně – přesně v období, kdy obsahují maximum nutričních látek. Je to ještě před tím, než rozkvetou. Jakmile totiž rostlina začne kvést, nutriční látky se pak již začnou využívat pro tvorbu semen. Další výhodou sklizně obilí v období před výkvětem je absence lepku, který se v rostlince vytvoří později. Šťáva z mladé pšenice je100% bezlepková.

Sklizené listy farmáři oplachují a odšťavňují. Nestravitelná vláknina se odděluje pryč.  Vzniklá šťáva je poté schlazena a usušena ve vakuu při 41 °C. Díky tomu zůstává zachován obsah veškerých enzymů, vitamínů, minerálů a dalších pro organismus prospěšných látek. Během celého procesu zpracování se nepoužívají žádná pomocná činidla, aditiva ani jiné chemické látky. Prášek je tak přirozeně zelený a má stejné vlastnosti jako čerstvě vylisovaná šťáva.JAK MLADOU PŠENICI UŽÍVAT?

Smíchejte doporučenou denní dávku s vodou, ovocnými nebo zeleninovými šťávami, smoothie, čerstvými zeleninovými polévkami nebo saláty.

Konzumace je ideální zrána, kdy je trávicí trakt prázdný a připravený pro vstřebání enzymů, které pak mohou během dne blahodárně působit. Pokud bychom zelené potraviny užívali společně s další potravou, spotřebují se tyto enzymy přednostně v trávicích procesech.

Doporučené dávkování

 dospělí: 1–2 zarovnané čajové lžičky (1,5–3 g) 2–3 × denně nalačno

 děti od 3 let: půlku čajové lžičky 1 × denně

Měli byste si dát pozor v těchto případech

 • Nedoporučujeme užívat ve stejný moment s dalšími doplňky stravy nebo léky, protože zelené potraviny mohou snižovat jejich vstřebatelnost.
 • Pokud dlouhodobě užíváte léky, doporučujeme konzultovat užívání mladého ječmene s lékařem nebo lékárníkem.
 • Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

DALŠÍ INFORMACE

Složení:

100% šťáva z mladé pšenice bio

Nutriční hodnotyv 1 dávce: 2 čajové lžičky (3 g)Energetická hodnotaTuky    z toho nasycenéSacharidy   z toho cukryVlákninaBílkovinySůl** ŽelezoDraslíkManganMěďVitamin B6

39 kJ/ 10 kcal
0,1 g
0,04 g
0,6 g
0,3 g
0,2 g
0,6 g
0,07 g
0,6 mg (5 %)*
137 mg (7 %)*
0,3 mg (17 %)*
0,36 mg (36 %)*
0,3 mg (22,5 %)*

* = doporučená denní dávka

 

Upozornění:

Jedná se o doplněk stravy. 

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: