SOFIA - krém na nohy proti křečovým žilám s extraktem z pijavek 125 ml KOROLEV FARM

Krém s extraktem z pijavek působí jako žilní tonikum při léčbě, stejně jako při prevenci žilní nedostatečnosti a křečových žilách.

Momentálně není k dispozici
Kód: 18084
Značka: KOROLEV PHARM
303 Kč / ks 303 Kč / 1 ks
SOFIA krém exktrak z pijavek
Akce
Křečové žíly versus pijavice

Při čtení článků zabývajících se chorobami asi každý zažil jeden zajímavý jev: mnoho příznaků onemocnění se shoduje s tím, co na sobě pozorujeme.

Když teď budeme o jedné (skutečně celkem časté) nemoci psát, nechceme vyvolat paniku nebo strach. Naším cílem je shrnout několik údajů o křečových žilách a poukázat na možnosti alternativní pomocné léčby. 

Pokud se Vás nebo Vašich blízkých tento problém týká, zřejmě následující odstavec přeskočíte, nebo si v něm najdete něco nového, co jste dosud nevěděli. 

Co to jsou křečové žíly:

Je to chronické onemocnění žilního systému, které má původ v poškození žilní stěny. Může být viditelné, pokud jde o poškození vnějších žil (metličky, vystouplé žíly, nepěkné „boule“, oteklé nohy, bércové vředy…) ale také nemusí – tehdy jde o onemocnění vnitřních žil (například poškození žil v oblasti pánve u žen).

Takzvané červené nebo nafialovělé metličkové žilky my ženy považujeme za kosmetický problém, ale není to úplně tak – je to jeden z prvních nenápadných příznaků, že s naším žilním systémem něco děje.

Jak vlastně křečové žíly vznikají:

 • genetická predispozice
 • věk
 • těhotenství, užívání antikoncepce
 • nadváha a obezita
 • nedostatek pohybu a nepřiměřená svalová zátěž
 • nevhodné oblečení a obutí (těsné spodní prádlo, vysoké podpatky)
 • kouření
 • strava s nízkým obsahem vlákniny, zácpa
 • překonaná trombóza

 

Základem léčby je kvalitní diagnostika – návštěvu lékaře netřeba odkládat, pokud nohy otékají, objevují se vnější příznaky jako křeče v lýtkách, bolesti po dlouhodobém sezení nebo stání či pocitu horkých nohou.

A jak si tedy pomoci, když už se některý z příznaků objeví? Existují různé méně či více účinné metody. Většinou se jedná o různé doplňkové krémy obsahující obvykle účinné komponenty rostlinného původu. Na internetu při pátrání narazíte i na alternativní možnosti léčby. Jednou z nejčastějších je tzv. hirudoterapie – léčba pijavicemi. V Čechách není tento způsob léčby přednášený na lékařské fakultě, ale v Moskvě je možné tento obor vystudovat a pracovat jako řádný lékař – hirudolog. Léčba pijavicemi spočívá v přikládání těchto „zvířátek“ v příslušném počtu na příslušná místa a ta díky látkám, které vypouštějí po přisátí se do rány, léčí.

Jejich sliny totiž obsahují následující zajímavé složky:

 • antitrombotické látky: rozpouští krevní sraženiny
 • trombolytické látky: rozpouští již vzniklé sraženiny
 • látky upravující krevní tlak
 • látky, které obnovují poškozený povrch cévek a žil
 • látky snižující množství cholesterolu v krvi a bránící usazování cholesterolu v cévách
 • látky aktivizující obranyschopnost organismu (zvyšují činnost fagocytů)

 

Jedna z možností, jak využít léčivé účinky pijavic, je jejich přikládání. Ale existuje i jiná, schůdnější možnost: využít léčivé schopnosti pijavic v podobě extraktu namíchaného do krému.

Aplikace je jednoduchá a pokud spolu s používáním tohoto pomocného přípravku dopřejete nohám občasný odpočinek a správnou dávku pohybu, bude se Vám chodit o mnoho lehčeji.

Přejeme Vám lehký a bezbolestný krok.

O tomto tématu jsme psali i v článku na blogu.

1588

Způsob použití: krém rovnoměrně roztírejte po nohách v směru odspodu nahoru v průběhu 2-3 minut 2–3 x denně po dobu 3–5 týdnů. Upozornění: individuální alergie na některou ze složek. Krém nevtírat do otevřených ran, sliznice, do hnisajících ran, při hluboké cévní trombóze. 

Upozornění: v případě alergické reakce okamžitě přestat s používaním a konzultovat s lékařem.

Obsah: 75ml

Země původu: Rusko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: