VITAMÍN D3 2000IU - 120 tbl. BIO-DETOX

Pro podporu imunitního systému.

Skladem
Kód: 86-199
Značka: BIO-DETOX
249 Kč –20 % 199 Kč / ks
Vitamin D3
249 Kč –20 %

Detailní popis produktu

Vitamín D3 2000IU - 120 tablet

Vitamín D můžete doplnit opalováním na slunci. Bohužel během většiny roku je to zcela nemožné, proto je dobré doplnit tento vitamín prostřednictvím doplňku stravy.

 Vitamín D:

  • Přispívá ke vstřebávání a využítí fosforu a vápníku v organismu.
  • Prospívá k udržení dobrého stavu kostí a zubů.
  • Podporuje činnost svalů a funkci imunitního systému.
  • Vitamín je dobré doplňovat během zímních měcíců, hlavně v oblastech s inverzí a smogem.
  • Doporučuje se užívat především seniorům, ženám v menopauze, těhotným a kojícím ženám, dětem v období růstu, vegetariánům, veganům a sportovcům.

Vitamín D je skupina v tucích rozpustných sekosteroidů odpovědných za zvýšení vstřebávání vápníkuhořčíku a fosforečnanů ve střevech a za mnoho dalších biologických účinků. Souhrnně se také označují též jako kalciferoly. U lidí jsou nejdůležitějšími sloučeninami v této skupině vitamín D3 (také známý jako cholekalciferol).

Vitamín D hraje významnou roli v homeostázi vápníku a látkové výměně. Byl objeven díky úsilí najít výživovou látku, kterou postrádají děti s křivicí (dětská forma osteomalacie). Doplňky vitamínu D se podávají k léčbě nebo prevenci osteomalácie a křivice.

Hlavním přírodním zdrojem vitamínu je syntéza cholekalciferolu ve spodních vrstvách pokožky chemickou reakcí, která závisí na vystavení slunci (konkrétně ultrafialovému záření B). Významné množství vitamínu D obsahuje přirozeně pouze několik potravin, jako je maso tučných ryb. V některých zemích se kravské mléko a rostlinná mléka obohacují vitamínem D, stejně jako mnoho snídaňových obilninových produktů. V České republice se často obohacuje o vitamín D mléčná výživa pro kojence a batolata. Houby vystavené ultrafialovému světlu přispívají užitečným množstvím vitamínu D. Většina doporučení obvykle předpokládají, že veškerý vitamín D se užívá ústy, protože expozice slunečnímu záření v populaci je různá a doporučení ohledně bezpečné expozice slunci jsou váhavé z hlediska rizika rakoviny kůže.

Vitamin D se účastní resorpce vápníku ve střevech a tímto zvyšuje hladinu vápníku v krvi. K tomu, aby se vápník zabudoval do kostí, je nutný vitamín K2. Při nedostatku vitamínu K2 vápník zůstává v cévách a způsobuje zvápenatění cév. Proto odborníci doporučují podávat vitamín D v kombinaci s vitamínem K2. Suplementace postmenopauzálních žen vápníkem má škodlivý vliv na kardiovaskulární onemocnění. Vědci doporučují léčbu vitaminem K2 k prevenci vaskulární kalcifikace v důsledku nadměrného příjmu vápníku.

Doplněk stravy.


Specifikace a složení: Vitamín D3 100.000IU/g, získávaný z lanolinu z ovčí vlny


Složení jedné tablety: Vitamín D3 100.000IU/g, mikrokrystalická celulóza, maltodextrin, fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý.


Rozměr tablety: 8mm

Dávkování: 
dospělí: 1x denně 1/2 tablety  ideálně po jídle kdykoliv v průběhu dne. Během letních měsíců června, července a srpna konzultujte denní dávku s lékařem. Maximální denní dávka 1/2 tablety obsahuje 10μg (400%RHP*) (2000IU) vitamínu D3. * RHP – referenční hodnota příjmu

Upozornění: Doplněk stravy. Neužívejte současně jiný preparát s obsahem vitaminu D. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro osoby přecitlivělé na některou z látek ve složení produktu. Nepřekračujte  maximální denní dávku. Nezapomínejte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: