Vitamín B12, tekutý Premier Research Labs

Skladem
Kód: 117
690 Kč / ks

CO TO JE

Vysoce kvalitní vitamín B12 v tekuté fermentované podobě, která zajišťuje přesné a efektivní dávkování pro dlouhodobé doplňování (i při akutních stavech nedostatku).

Zajišťuje přísun přirozené aktivní formy vitamínu B12 do těla. Je bohatým „živým“ zdrojem vitamínu B12 z kultivovaných probiotických kultur.

ND Technologie™ je založená na mikro-strávení extrémně malých biologických částic, použitím patentovaného fermentačního procesu vícekmenových probiotických kolonií, které umožní snadné vstřebání do tělních buněk.

PRO KOHO DOPORUČUJEME

  • Vegani, vegetariáni, vitariáni (U těchto skupin suplementaci výrazně doporučujeme. U veganů je ve většině případů z dlouhodobého hlediska nutná. Až 73 % veganů má deficit B12 dle dat z roku 2010, viz článek se základy o B12.).
  • Všichni, jejichž jídelníček tvoří z velké části rostlinná strava.
  • Při mírném i závažném nedostatku B12.

PROČ JE DŮLEŽITÝ – ÚČINKY

  • Napomáhá udržet zdravou nervovou soustavu a mentální funkci.
  • Potřebný pro zdravou krvetvrobu a krevní tlak.
  • Je nezbytný pro dělení buněk (především v trávicí soustavě).
  • Pomáhá udržet kognitivní funkce při stárnutí.
  • Potřebný při transformaci potravy na energii.
  • Podporuje tvorbu aminokyselin.

SROVNÁNÍ S BĚŽNÝMI B12

ZKUŠENOSTI

„Při výběru vitamínu B12 u vážného nedostatku, kterým jsem trpěla (viz rozhovor s Evčou), pro mě byla nejdůležitější čistota jeho složení.

Nechtěla jsem do sebe dávat žádné chemikálie a umělé látky, proto byl Premier Research Labs vitamín B12 pro mě jasnou volbou.

Ale na druhou stranu jsem také potřebovala, aby opravdu fungoval. A to splnil na jedničku. Už bych neměnila. Navíc mi vyhovuje i forma dávkování.

Díky kapkám si člověk může jednoduše zvolit množství B12, které zrovna v dané situaci potřebuje.“

 – Eva Dudíková, zákaznice

PROJEVY NEDOSTATKU A PŘEBYTKU

Zdraví lidé si při dodržování pestré stravy (lidé na rostlinné stravě při suplementaci) udržují zásobu vitamínu B12 v játrech. Jeho nedostatek u lidí, kteří B12 běžně konzumují nebo suplementují v dostatečném množství, bývá nejčastěji způsoben neschopností organismu správně ho vstřebat.

U lidí konzumujících převážně rostlinnou stravu některé studie poukazují na to, že vstřebávání zde probíhá efektivněji. Vždy je však třeba pamatovat na spolehlivé zdroje B12 v jídelníčku (kterými v případě veganské stravy jsou pouze suplementy).

Nedostatek se projevuje: chudokrevností, hubnutím, zhoršováním paměti, psychické výkonnosti, svalové koordinace, třasem a pocitem mravenčení v končetinách (více také v článku se základy o B12).

Přebytek se projevuje: jelikož jsou vitamíny skupiny B rozpustné ve vodě, jejich přebytek v těle není možný, byl by vyloučen močí.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

Preventivní dlouhodobé: 0,25 ml denně se sklenicí vody (tato dávka obsahuje 200 µg vitamínu B12, což je plně dostačující pro dlouhodobé preventivní užívání).

Akutní při stavech nedostatku: 1,25 ml denně se sklenicí vody (tato dávka obsahuje 1000 µg tohoto vitamínu a je vhodná pro rychlé doplnění při jeho deficitu (vždy se však nejdříve poraďte s lékařem), dávkování také uvádí výrobce na etiketě)

Dávkovat je možné nakapáním pod jazyk, kde dochází k rychlému vstřebávání, a poté zapít vodou.

Potřeba doplnění vitamínu B12 je individuální záležitost, o níž se poraďte se svým lékařem. Před použitím protřepejte.

SLOŽENÍ

Vitamín B12 (ve formě methylkobalaminu, adenosylkobalaminu, hydroxykobalaminu), čištěná voda, přírodní alkohol (certifikát OTCO), melasa bio, třtinový cukr bio.

OBSAH

54 ml
(216 dávek při 0,25 ml dávkování)

NUTRIČNÍ INFORMACE

V 0,25 ml:
vitamín B12 - 200 µg (8 000 %)*

V 1,25 ml:
vitamín B12 - 1 000 µg (40 000 %)*

*referenční hodnota příjmu

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Po otevření uchovávejte v ledničce. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám. 

Minimální trvanlivost 2 roky od data výroby: datum výroby je uvedeno na lahvičce ve formátu např: Lot# 160322 (16=rok, 03=měsíc, 22=den) – trvanlivost je tedy do 22. 3. 2018.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: