ČOKOLÁDA BÍLÁ 40% 45 g ČOKOLÁDOVNA TROUBELICE

Jemná, krémová a neodolatelně sladká. Tato prémiová bílá čokoláda s vysokým podílem kakaového másla (40 %) potěší každého, kdo miluje poctivou chuť bez kompromisů.

Skladem
Kód: 86-4752
92 Kč / ks
Snímek obrazovky 2025 09 25 134120
Novinka

Jemná, krémová a neodolatelně sladká. Tato prémiová bílá čokoláda s vysokým podílem kakaového másla (40 %) potěší každého, kdo miluje poctivou chuť bez kompromisů.

Ručně vyrobená bílá čokoláda obsahující 40% kakaového másla.

Bílá čokoláda obsahuje 40% kakaového másla, které je přirozenou součástí kakaových bobů a je nositelem výrazné typické vůně čokolády, proto není zapotřebí přidávat látky určené k aromatizaci. Panela je ztuhlá třtinová šťáva v bio kvalitě, která není rafinovaná  a přirozeně obsahuje melasu, která ji dává lehce medovou příchuť.
 
Složení: Kakaové máslo, sušené mléko, panela.
Vyzkoušejte tuto bílou čokoládu, nechte ji rozpustit na jazyku a Vaše chuťové buňky objeví zcela novou chuť bílé čokolády s jedinečným aroma. 
Neobsahuje lecitin ani konzervanty! Neobsahuje LEPEK.
 

Základní proces výroby:

Kakaové boby se nejdříve musí ručně přebrat a roztřídit. Boby se nasypou do drtiče, kde dochází k narušení struktury bobů a následnému „odfouknutí“ slupky. Tímto procesem vzniká kakaová hmota. Kakaové hmota se vlévá do melanžéru. Přidají se další suroviny – kakaové máslo na zjemnění, případně sušené mléko a panela. 

Vše se promíchává a hněte. Hnětení je proces, kdy dochází ke zjemňování čokolády ve speciální nádobě - melanžéru, ve které jsou umístěny žulové kameny, které se otáčí po žulovém dnu nádoby a tím dochází k zjemnění čokolády. Hnětení trvá až několik desítek hodin. Po té se čokoláda vlévá do nerezových nádob, kde ztuhne. 

Čokoláda se pak vloží do temperovacího stroje, kde se zahřívá a následně chladí, tzv. proces temperování.  Každý druh čokolády má jinou teplotu temperování.  

Po té je čokoláda vlévána do forem, které se ukládají do lednice. Jakmile čokoláda ztuhne, vyklopí se z forem a nechá se minimálně 1 den „odpočívat“.  Pak je čokoláda připravená k balení. 

Neobsahuje lecitin ani konzervanty! Neobsahuje LEPEK.

Obsah: 45 g

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola