Mandle BIO Vitalvibe

Skladem
Kód: 963
Značka: VITALVIBE
460 Kč / ks

Dopřejte si mandle v té nejvyšší BIO a RAW kvalitě, která je u nás vůbec možná! Díky pěstování ekologickými postupy a šetrnému způsobu zpracování máte jistotu, že naše mandle neobsahují žádné rizikové látky. Budete překvapeni velkými křupavými plody, které vás oblaží typicky lahodnou chutí a vůní. Mandle BIO dodají vašemu tělu svou komplexní škálu živin v plném rozsahu. 

Mandle jsou skořápkovými plody stromu mandloň obecná (Prunus dulcis), která je blízce příbuzná s broskvoní a meruňkou. Pro svou výživovou hodnotu a kulinářské vlastnosti se staly oblíbenou potravinou se širokým uplatněním. 

Věděli jste, co všechno ukrývají plody jemné nasládlé chuti? Už jen pouhá hrst mandlí (pokud jsou dostatečně kvalitní a „čisté“) je plná zdraví prospěšných tuků, blahodárných vitamínů a minerálů, kterými podpoříte svoje zdraví, krásu a vitalitu. Obsahují také hodně vlákniny a proteinů.

Naše Mandle BIO jsou zcela přírodní, bez chemického zatížení. Mají přirozeně hnědou slupku, pod kterou se ukrývá množství blahodnárných látek a propůjčuje mandlím jejich specificky lahodnou chuť a vůni.V ČEM JSOU MANDLE SKVĚLÉ

V mandlích se běžně vyskytuje množství prospěšných látek. Najdeme v nich především vitamíny B1, B6 a vitamín E. Kromě toho obsahují také množství minerálů, jako je vápník, hořčík, draslík, fosfor a železo, které se významně podílejí na zdraví celého organismu. 

Proč dát přednost BIO ořechům?

Možná se také ptáte, v čem jsou BIO sušené plody lepší než ty konvenční. Než si dáte obecně doporučovanou „hrst ořechů denně“, určitě stojí za to dozvědět se o tomto tématu víc. 

Prakticky všechny ořechy mají vysoký obsah tuků. A kvůli tomu velmi snadno vstřebávají agrochemikálie, jejichž kumulace má ekologické dopady i výrazný vliv na náš organismus. Existuje totiž spousta pesticidů a fungicidů, které jsou aplikovány na ořechy poté, co jsou sklizeny ze stromů. 

Například těkavý methylbromid, který se používá na kontrolu populací hmyzích škůdců a hlodavců při skladování, se uvolňuje do atmosféry a poškozuje ozonovou vrstvu. Protože je považován za nebezpečnou chemickou látku, jeho používání bylo v některých zemích dokonce zakázáno.

Běžné kešu bývaly ošetřeny endosulfanem, který se hromadí v životním prostředí a poškozuje hormonální systém veškerých živočichů, kteří ho zkonzumují. 

Biopotraviny patří mezi potraviny s největší možnou zárukou bezpečí.  Množství rizikových látek v biopotravinách z EU je zanedbatelné nebo žádné. To platí obzvláště pro ořechy, kde byl zjištěn velký rozptyl v hodnotách zbytkových pesticidů mezi konvenčními a těmi, které jsou bio. [1]

BIO kvalita je důležitá obzvláště u mandlí a vlašských ořechů. Díky tomu, že mají opravdu vysoký obsah tuků, snadno absorbují škodlivé látky z prostředí. 

Vyplatí se tedy dávat přednost bio ořechům, a to nejen z hlediska ekologie, ale zejména kvůli vašemu dlouhodobému zdraví. 

______________________

Použité zdroje:

[1] https://www.magazinzdravi.cz/eu-temer-zadna-kontaminace-biopotravin-pesticidyPŘÍBĚH NAŠICH MANDLÍ

Sladké mandle BIO jsou pěstovány ve Španělsku, které je známé nejlepšími odrůdami těchto plodů na světě. Díky tamním klimatickým podmínkám a slunnému počasí se naše mandle vyznačují většími plody, silnější slupkou a výraznější chutí, než bývá běžné u mandlí konvenční (a často i méně kvalitní) produkce.  

A jak má vlastně vypadat „dobrá“ mandle? Měla by být tvrdá a uvnitř bílá či krémová. Má chutnat jemně, sladce, mandlově. Pokud je mandle nažloutlá, může to znamenat, že není čerstvá, a může mít žluklou pachuť. Takovým mandlím je lepší se raději vyhnout, protože nemají přínos pro zdraví.  POUŽITÍ

Využití mandlí je nepřeberné:

  • Mandle mohou sloužit jako pochoutka jen tak samotné nebo v kombinaci s čerstvým či sušeným ovocem. Často se mixují s jinými ořechy a semínky do kaší nebo superbowls.
  • Skvěle se hodí při pečení cukroví, jsou vynikající například v závinech. Také je můžete přidat do vašeho oblíbeného smoothie či si z nich udělat domácí ořechové mléko a máslo.  
  • Dochází vám inspirace, jak dochutit pokrmy? Sáhněte po mandlích. Hodí se vcelku nebo nasekané jako přídavek do sladkých i slaných jídel.

Náš tip: Pokud chcete mandle BIO oloupat nebo jen zvýšit jejich stravitelnost a biologickou dostupnost, doporučujeme mandle přes noc namočit do vody. Více o aktivaci plodů se dozvíte v tomto našem videu.DALŠÍ INFORMACE

Doporučené dávkování:

10–30 gramů (malá hrst) denně

Složení: 

100 % mandle BIO.

Nutriční hodnoty100 gEnergieTukySacharidyVlákninaBílkovinyVápníkFytosterolyVitamin ENutriční hodnoty se mohou u přírodních produktů lišit.* Referenční hodnota příjmu

2846 kJ/ 684 kcal
54 g
14,2 g
4,9 g
21,2 g
254 mg (32 %)*
120 mg
24,7 mg (206 %)*

Skladování:

Uchovávejte na chladném, tmavém a suchém místě (max. 10°C a max. 65% vlhkost vzduchu). Obal po použití vždy dobře uzavřete.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: