Esenciální olej LEVANDULE BIO 10 ml WOLBERRY

Esenciální olej Levandule BIO je doporučován při bolestech hlavy, migréně, nespavosti a dýchacích obtížích. Je oceňován pro výrazné regenerující účinky na pleť. Pomáhá při akné a zklidňuje podráždění pleti. Je účinný také proti šatním molům. 100% čistý éterický olej BIO je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení vzduchu v místnosti.

Skladem
Kód: 18054
Značka: WOLFBERRY
99 Kč / ks 99 Kč / 1 ks

Jak používat BIO levandulový esenciální olej
Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapejte 2-5 kapek éterického oleje, zapalte svíčku nebo nechte volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi můžete použít například také k inhalacím při saunování. Olej nakapejte na kousek látky, buničiny či papíru a nechte odpařovat. Éterické oleje lze nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Olej je vhodný také do difuzéru k přímé inhalaci. Levandule je skvělá pomocnice při zmírnění akné a stroupků ve vlasech. Na lokálně postižená místa naneste kapičku oleje nebo olej nakapejte na několik míst do vlasů a promasírujte. Aplikujte alespoň 2x denně. Levanduli lze použít na kůži, takže můžete tímto esenciálním olejem natřít celé tělo. Olej pomáhá při zánětech, lehkých popáleninách a nachlazení. Je také přírodním repelentem proti komárům. Je využíván při péči o pleť, koupelích, masážích v kombinaci s kvalitním rostlinným olejem, ale také jako přísada při praní a sušení prádla nebo do úklidových a čisticích prostředků.
Upozornění: Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují fotosenzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření!
Éterický olej není určený pro těhotné a kojící ženy, dále pro děti do tří let věku. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném) oleji.

Charakteristika
Esenciální levandulový olej je bezbarvá až světle žlutá kapalina. Rostlina levandule je trvalka a roste jako dřevnatý keř, který dosahuje výšky růstu až 1 metr. Větve jsou vzestupné a vzpřímené. Úzké listy jsou chlupaté, 40 a 50 mm dlouhé a vykazují šedivou chlupatou plst. Modré až fialové květy jsou uspořádány do 6 až 10 tzv. falešných přeslenů na klasech připomínajících uši. Levandule je známá především pro svou typickou, nezaměnitelnou, hlubokou až bylinnou vůni. Druh pravé levandule (Lavandula angustifolia) patří do rodu levandule (Lavandula, podčeleď Nepetoideae) z čeledi labiate (Lamiaceae). Původně se vyskytovala pouze v západním Středozemí, ale kulturou se rozšířila po celém Středozemí. Tradiční oblastí pěstování je Provence v jihovýchodní Francii. Organický levandulový BIO olej se získává destilací vodní párou z kvetoucích výhonů pravé levandule (Lavandula angustifolia). Levandulový esenciální olej ulevuje při stresu, úzkosti a depresivních stavech. Pomáhá při problémech se spánkem. Používá se rovněž jako insekticid. Je bohatý na přírodní antioxidanty, jež napomáhají zbavit se toxinů, které mohou být na pokožce. Tím pomáhá udržovat pleť dlouhodobě zdravou a čistou. Olej také pokožku prokrvuje, což pomáhá při léčbě a hojení akné, jizev a ranek na obličeji. Jako častá součást kosmetických přípravků zklidňuje pokožku hlavy, podporuje léčení zánětů a ulevuje od svědění.
Některé ze sloučenin éterického levandulového oleje (Limonen, linalyl acetát a linaool) mají alergenní potenciál.

INCI:Lavandula angustifolia oil.

Složení
100% BIO levandulový esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů.
Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Kromě toho nebyly CMR použity při jeho přípravě nebo výrobě. Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje.
Hlavními sloučeninami jsou linalool a linalyl-acetát. Ocimeny, terpinen-4-ol a limonen jsou obsaženy v menším množství.

Skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě. Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje.

Země původu
Bulharsko

Objem
10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: