Esenciální olej EUKALYPTUS BIO 10 ml WOLBERRY

Esenciální olej Eukalyptus BIO má blahodárné účinky nejen na tělo, ale i na psychiku, kdy pomáhá uspořádat myšlenky, posilovat koncentraci, zlepšovat logické myšlení, tlumit záchvaty úzkosti a panického strachu a působit antidepresivně. 100% čistý éterický BIO olej je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení vzduchu v místnosti.

Skladem
Kód: 18051
Značka: WOLFBERRY
79 Kč / ks 79 Kč / 1 ks

Jak používat BIO eukalyptový esenciální olej
Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapejte 2-5 kapek éterického oleje, zapalte svíčku nebo nechte volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi můžete použít například také k inhalacím při saunování. Olej nakapejte na kousek látky, buničiny či papíru a nechte odpařovat. Éterické oleje lze nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Olej je vhodný také do difuzéru. Eukalyptová silice se doporučuje kombinovat se silicí levandulovou, citronovou, citronelovou, meduňkovou, borovicovou, růžovou, rozmarýnovou, mátovou nebo tea tree olejem.
Upozornění: Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují fotosenzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření!
Éterický olej není určený pro těhotné a kojící ženy, dále pro děti do deseti let věku. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném) oleji.

Charakteristika
Esenciální olej z listů eukalyptů (Eucalyptus globulus) je bezbarvá až světle žlutá, někdy až nazelenalá kapalina. Má svěží, charakteristickou a kořeněnou vůni podobně jako kafr. Blahovičníky neboli eukalypty, jedny z největších stromů světa, které mohou dosáhnout výšky až 140 m, řadíme do čeledi myrtovitých. Ačkoli tyto stromy, případně i keře pocházejí původně z Austrálie a Tasmánie, dnes se s nimi můžeme setkat prakticky v celém tropickém a subtropickém pásmu, včetně Středozemí. Blahovičníky obsahují v listech tzv. eukalyptol neboli cineol, který je hlavní složkou eukalyptové silice (70%-90%). Olej má velice příjemnou kafrovou vůni a je využíván jako insekticid a repelent. Hlavní sloučeniny jsou 1,8-cineol, pineny a limonen. V nízké koncentraci je přítomen také p-cymen a y-terpinen. Esenciální olej z eukalyptu globulus se vyrábí z čerstvých nebo sušených listů a pupenů destilací vodní párou. U sušených listů je výtěžek mezi 1,6 a 3%. Pro své účinky našel využití také v kosmetické oblasti – je vhodný zejména na mastnou a unavenou pleť. Působí hojivě a dokáže aktivizovat podkožní pojivo. Používá se hojně také do masážních olejů a emulzí určených pro namožené svaly, má též deodorační účinky. Při zevním použití na pleť je nutno používat jen nízké koncentrace eukalyptové silice, neboť může dráždit oči a způsobit zčervenání pokožky.
Některé ze sloučenin éterického oleje z listů eukalyptu (limonen) mají alergenní potenciál.

INCI:Eucalyptus globulus leaf oil.

Složení
100% BIO eukalyptový esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů.
Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Kromě toho nebyly CMR použity při jeho přípravě nebo výrobě. Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje.
Hlavní sloučeniny jsou 1,8-cineol, pineny a limonen. V malé koncentraci jsou p-cymen a y-terpinen.

Skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě. Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje.

Země původu
Čína

Objem
10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: