Esenciální olej CITRONELA BIO 10 ml WOLBERRY

Esenciální olej Citronela BIO má hlubokou, trávově citronovou vůni s mírně sladkým balzamickým, pižmovým a zemitým podtónem. Tento olej je nejlépe míchat s oleji: borovice, bazalka, tymián, levandule, rozmarýn, majoránka, cedrové dřevo, eukalyptus, olej z kakostu a citron. 100% čistý éterický BIO olej je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení vzduchu v místnosti.

Skladem
Kód: 18057
Značka: WOLFBERRY
79 Kč / ks

Jak používat BIO esenciální olej Citronela
Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapejte 3-8 kapek éterického oleje a nechte volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na druhu éterického oleje, velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi můžete použít například také k inhalacím při saunování. Olej nakapejte na kousek látky, buničiny či papíru a nechte odpařovat. Éterické oleje lze nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Esenciální olej z citronové trávy stahuje elastinová vlákna v epidermis a podkoží (pojivové tkáně). Doporučuje se při následné péči po sportovních zraněních, jako jsou vyvrtnutí, modřiny či dislokace. Tento olej je výborný jako odstraňovač plísní z rodu Candida, což jsou plísně přirozeně se vyskytující v našem těle, které mohou v důsledku dietních nerovnováh (příliš vysoký příjem cukru) „přerůst“ až k vaginální mykóze či vyrážkách především na nohách. K využití těchto vlastností esenciálního oleje z citronové trávy je nejlepší lokální aplikace při zředění na 5 až 10 % v jakémkoliv (rostlinném) oleji. Esenciální olej z citronové trávy se též používá jako repelent proti komárům. Je vysoce účinný především v kombinaci s jinými esenciálními oleji.
Upozornění: Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují fotosenzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření! Esenciální olej Citronela je netoxický. Éterický olej není určený pro těhotné a kojící ženy, dále pro děti do tří let věku. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném) oleji. Buďte opatrní v případě těchto onemocnění: hyperplazie prostaty, hypersenzitivita pokožky či poškozené epidermální oblasti. Vždy nejprve otestujte malé množství kvůli možné citlivosti či alergické reakci.

Charakteristika
Olej z citronové trávy je světle žlutá až oranžovočervená kapalina s charakteristickou, silnou a svěží citronovou vůní. Je citlivý na světlo a rozpustnost v alkoholu klesá s rostoucím věkem oleje. Je téměř nerozpustný ve vodě. Hlavní složkou esenciálního oleje z citronové trávy je citral, směs geranial a neral. V menších množstvích jsou také zahrnuty geraniol, limonen a methyl heptenon. Esenciální olej z citronové trávy se získává parní destilací listů indické citronové trávy (Cymbopogon flexuosus).
Citronová tráva, Citronela nebo také česky správně Voňatka citronová je statná, vytrvalá tropická tráva z čeledi lipnicovitých. Pochází z jihovýchodní Asie, ale hojně se pěstuje i v Africe, Americe a Austrálii. Je také oblíbená jako vonná okrasná rostlina. Citronová tráva je vytrvalá tráva s dlouhými, rákosovitými zelenými listy. Dosahuje výšky růstu asi jeden metr.
Působí antibakteriálně, ulevuje při svalovém napětí, bolestech hlavy, povzbuzuje a podporuje koncentraci. Má svěží, nasládlé, výrazné a citrusové aroma. U vnímavých jedinců může esenciální olej z citronové trávy způsobit podráždění pokožky. Složky citral, geraniol a limonen mají alergenní potenciál. Citral může zvýšit vnitřní oční tlak, takže se nedoporučuje použití oleje z citronové trávy při onemocnění oka zeleným zákalem (glaukomem). Esenciální olej z citronové trávy není také vhodný pro vnitřní použití u těhotných žen, kojenců a malých dětí.

INCI:Cymbopogon flexuosus oil.

Složení
BIO citronela esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů. Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Kromě toho nebyly CMR použity při jeho přípravě nebo výrobě. Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje. K výrobě produktu nebyly použity žádné ozářené materiály ani samotný produkt nebyl ozářen. Produkt je čistě rostlinného původu a při jeho výrobě, skladování a přepravě nedochází ke kontaktu se zvířaty. Vlastní produkt ani jeho složky nebyly testovány na zvířatech.

Skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě. Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje.

Země původu
Indie

Objem
10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: