BUKVICE LÉKAŘSKÁ NAŤ, bylinný čaj Jukl 50g

Je výborná na poruchy trávicího traktu-zanícená, překrvená sliznice, při dyspepsii. Působí protiastmaticky, mírně snižuje krevní tlak. Je vhodná pri nervové vyčerpanosti. Využívá se při lehčích depresích a mírnější epilepsii. Obklady jsou užitečné na bércové vředy.

Skladem
Kód: 9143
33 Kč / ks

Tato bylinka z čeledi hluchavkovitých byla již v dávné minulosti ceněna jako přírodní všelék, zejména na dýchací problémy (astma, kašel, zápal plic), na trávení (žaluděční šťávy, sliznice střev), ale i na nervy.

Obsahuje celou řadu zdravotně prospěšných silic, tříslovin, hořčin, kyselinu tannovou, cholin a další.

Dnes se sušená nať této byliny používá na zklidnění podrážděné sliznice žaludku a střev, při krvavých průjmech (samozřejmě ihned k lékaři), při zánětech ledvin a močového měchýře, poruchách spánku, jako antiastmatikum, na lehčí formy deprese, obklady na bércové vředy a hnisající rány.

Často se přidává do směsí na zažívání, močové cesty, ledviny a dýchací potíže.

Vedlejší účinky a kontraindikace: nebyly zjištěny ani při dlouhodobém užívání

Použití: 1 čajovou lžičku zalijte 150 ml vařicí vody a nechte 5 až 10 minut louhovat. Pijte 3 šálky denně. Pro obklady namočte 2 lžičky sušené drcené byliny do půllitru studené vody, uveďte do varu a 5 minut povařte. Po zchladnutí aplikujte jako obklad. Čerstvou nať bukvice lze zpracovat též jako učinnou tinkturu. Rovněž lze naložit do medu.


Balení: papírový sáček 50 g netto

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kvalitní bylinné směsi, tablety a tinktury nám dodává osvědčené Bylinářství-kořenářství s.r.o. - známější může být lidem bylinkář pan Bohumil Jukl.

Pan Jukl je skvělým bylinkářem ze středních Čech hledící na vysokou kvalitu nabízených produktů.