Mladý ječmen BIO 200 g VITALVIBE

Skladem
Kód: 166
Značka: VITALVIBE
799 Kč –4 % 765 Kč / ks
mlady jecmen bio 200 G Vitalvibe
799 Kč –4 %

Nabijte svoje tělo energií čerstvých výhonků. Tato supervýživná rostlinka, sklizená těsně před rozpukem, v sobě nese množství cenných vitamínů, antioxidantů, enzymů a dalších biologicky aktivních látek. To nejlepší, co lze načerpat z úrodné půdy, sluníčka, čisté vody a horského vzduchu.

Vitalvibe mladý ječmen je RAW usušená šťáva plná účinných látek. Pro tělo je lehce stravitelný a dobře vstřebatelný. Nese BIO certifikát: ručíme za jeho špičkovou kvalitu a absolutní bezpečnost – pravidelně jej testujeme na obsah rizikových látek.

A kde spočívá jeho síla? Tento zelený elixír je výborný pro detoxikaci a celkové posílení organismu. Doplní živiny tam, kde chybí v přirozené stravě.

 

V ČEM JE MLADÝ JEČMEN SKVĚLÝ

 • Mladý ječmen je bohatý na vitamíny, minerály a další cenné mikroživiny. Dnešní způsob stravování je mnohdy chudý na čerstvé ovoce a zeleninu a postrádá dostatek skutečně výživných látek. Mladý ječmen pomáhá doplňovat, co bychom měli získat z přirozené stravy, abychom se cítili celkově fit
 • Má pozitivní vliv na zdravou krvetvorbu díky vysokému obsahu zeleného barviva chlorofylu, který se strukturně podobá lidskému hemogobinu (červenému krevnímu barvivu). Více o výhodách chlorofylu v zelených potravinách.
 • Díky vysokému obsahu vitamínu C přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Díky vysokému obsahu vitamínu C přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.
 • Díky vitamínům skupiny B (B6 a B9) přispívá k udržení normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • Zejména díky obsahu vitamínu C se podílí tvorbě kolagenu, a tím prospívá zdraví kůže.

 

PŘÍBĚH NAŠEHO JEČMENE

Mladý ječmen neboli Hordeum pochází z nedotčené přírody v Utahu. Naši dodavatelé ho zde pěstují na ekologických farmách umístěných v hornaté krajině, jejíž půda kdysi bývala mořským dnem. Stále je proto bohatě nabitá minerály a stopovými prvky, které si z ní rostliny do sytosti berou. Chladnější počasí jim umožňuje pomalejší růst s vysokým vstřebáváním a ukládáním živin.

Díky pečlivému rozvrhu prací jsou mladé výhonky sklízeny přesně v období, kdy obsahují maximum nutričních látek. Je to ještě před tím, než rozkvetou. Jakmile totiž rostlina začne kvést, nutriční látky se pak již začnou využívat pro tvorbu semen. Další výhodou sklizně obilí v období před výkvětem je absence lepku, který se v rostlince vytvoří později. Šťáva z mladého ječmene je tak 100% bezlepková.

Sklizené listy farmáři oplachují a odšťavňují. Nestravitelná vláknina se odděluje pryč.  Vzniklá šťáva je poté schlazena a usušena ve vakuu. Díky tomu zůstává zachován obsah veškerých enzymů, vitamínů, minerálů a dalších pro organismus prospěšných látek. Během celého procesu zpracování se nepoužívají žádná pomocná činidla, aditiva ani jiné chemické látky. Prášek je tak přirozeně zelený a má stejné vlastnosti jako čerstvě vylisovaná šťáva.
BLAHODÁRNÉ LÁTKY UKRYTÉ V JEČMENI

 1. Bohatý zdroj chlorofylu
  2. Bohatý na vitamíny
  3. Široké spektrum minerálů
  4. Beta karoten
  5. Esenciální aminokyseliny
  6. Aktivní enzymy

 

JAK JEČMEN UŽÍVAT

Smíchejte doporučenou denní dávku s vodou, smoothie nebo šťávou. Protřepejte v shakeru nebo promixujte.

Konzumace je ideální zrána, kdy je trávicí trakt prázdný a připravený pro vstřebání enzymů, které pak mohou během dne blahodárně působit. Pokud bychom zelené potraviny užívali společně s další potravou, spotřebují se tyto enzymy přednostně v trávicích procesech.

Doporučené dávkování

 •  dospělí: 1–2 zarovnané čajové lžičky (1,5–3 g) 2–3 × denně nalačno
 •  děti od 3 let půlku čajové lžičky 1 × denně

Další inspiraci, jak si náš ječmen užít, naleznete v těchto videích

Měli byste si dát pozor v těchto případech

Nedoporučujeme užívat ve stejný moment s dalšími doplňky stravy nebo léky, protože zelené potraviny mohou snižovat jejich vstřebatelnost.

Pokud dlouhodobě užíváte léky, doporučujeme konzultovat užívání mladého ječmene s lékařem nebo lékárníkem.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.DALŠÍ INFORMACE

Složení: 100% šťáva z mladého ječmene bio

Nutriční hodnotyv 1 dávce: 2 čajové lžičky (3 g)Energetická hodnotaTuky    z toho nasycenéSacharidy   z toho cukryVláknina    BílkovinySůl** Vápník  ŽelezoHořčíkVitamín CVitamín B6 / ThiaminKyselina listováBeta-karotenChlorofyl

41 kJ/ 7 kcal
0,12 g
0,05 g
1,2 g
0,7 g
0,2 g
0,85 g
0,04 g
17,5 mg (2,2 %)*
0,4 mg (2,8 %)*
11,9 mg (1,6 %)*
13,7 mg (17,1 %)*
0,5 mg (38,1 %)*
28,4 µg (14,2 %)*
0,04 mg (0,5 %)*
9 mg

 * Referenční hodnoty příjmu

** ve formě přírodně se vyskytujícího sodíku

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: