Maqui BIO, prášek Vitalvibe

Buďte mladiství a zdraví díky plodům maqui berry! Toto jihoamerické ovoce podobné našim borůvkám užívali andští indiáni po tisíce let jako elixír dlouhověkosti. Jeho fialová barviva anthokyany jsou extrémním zdrojem antioxidantů chránících buňky před volnými radikály. Dlouhodobé užívání maqui také přispívá k normální funkci imunitího systému.

Momentálně není k dispozici
Kód: 52
Značka: VITALVIBE
499 Kč / ks
Kategorie: Superpotraviny
Celková hmotnost včetně obalu: 140 g
Forma: Prášek
Množství obsahu: 125 g
Země původu: Chile
Raw: Ano
Vegan: Ano
Gluten-Free: Ano
BIO kvalita: Ano

Buďte mladiství a zdraví díky plodům maqui berry! Toto jihoamerické ovoce podobné našim borůvkám užívali andští indiáni po tisíce let jako elixír dlouhověkosti. Jeho fialová barviva anthokyany jsou extrémním zdrojem antioxidantů chránících buňky před volnými radikály. Dlouhodobé užívání maqui také přispívá k normální funkci imunitího systému.

Prášek z maqui berry má příjemně sladkou „borůvkovou“ chuť a vůni. Díky rostlinným barvivům, která se mění od fialové po červenou odvisle od toho, kam je přidáte, můžete s maqui čarovat v kuchyni. Toto přírodní potravinářské barvivo přidá vašim dezertům kromě fialkového zabarvení také neodolatelné aroma a spoustu živin.


S ČÍM VŠÍM POMÁHÁ

Maqui berry je především bohatým zdrojem antioxidantů. Obsahuje rostlinná barviva anthokyany a blahodárné flavonoidy, které mají ve vzájemné souhře s dalšími vitamíny a minerálními látkami řadu příznivých účinků:

  • Snižují riziko vzniku oxidačního stresu a chrání buňky před volnými radikály.
  • Zabraňují projevům předčasného stárnutí.
  • Prospívají fyzické kráse a zvyšují elasticitu pleti.
  • Podporují zdravý imunitní systém, pomáhají chránit tělo před vnějšími mikroorganismy a mohou být jednou z řady doporučovaných preventivních opatření před chybným chováním vlastních buněk. 
  • Napomáhají regeneraci organismu.
  • Mají příznivý účinek na cévní stěnu. Fungují jako prevence pocitu těžkých nohou a vystouplých žil na dolních končetinách.
  • Pravidelná konzumace podporuje kardiovaskulární zdraví.
  • Prospívají správné funkci zraku.


PŘÍBĚH MAQUI BERRY

Maqui berry (Aristotelia chilensis) jsou malé, fialovo-černé bobule, podobné našim borůvkám, rostoucí na tropické palmě v mírných deštných pralesích regionu Patagonie v Chile a Argentině. Maqui bylo po tisíce let užíváno tamními indiány jako zdroj pevného zdraví a vytrvalosti. Traduje se, že původní obyvatelé oblasti se právě díky těmto „borůvkám“ ubránili všem dobyvatelům, včetně Inků. Teprve v dnešní době jsou bobule maqui známy i na Západě jako vynikající zdroj antioxidantů.

Bobulky jsou tradičně používány v chilské přírodní medicíně a obsahují vysoké množství přírodních antioxidantů z hlediska ORAC (kapacita absorbce volných radikálů). Mají nejvyšší koncentraci přírodních modrofialových barviv antokyanů ze všech známých super plodů nebo bobulí včetně acai, amalaki, granátového jablka či mangosteenu. Maqui se ve svých účincích podobá našim lesním borůvkám. Díky slunnému prostředí, ve kterém roste, má však mnohonásobně vyšší podíl účinných látek. 

Náš produkt Maqui bio Vitalvibe obsahuje čistý 100% prášek z jemně rozemletých divoce rostoucích plodů v organické raw kvalitě. Plody byly usušeny mrazem, aby si uchovaly unikátní vlastnosti a prvotřídní výživové hodnoty. Prášková konzistence oproti plodům je v obsahu živin ještě koncentrovanější. Maqui prášek má sladkou ovocnou chuť a vůni připomínající zralé borůvky.


SROVNÁNÍ MAQUI BERRY A DALŠÍHO OVOCE BOHATÉHO NA ANTIOXIDANTY

Prostřednictvím laboratorních měření byly zjišťovány hodnoty antioxidantů u jednotlivých druhů ovoce. Následující tabulka zobrazuje výsledky z hlediska stupnice ORAC, která zachycuje sílu zastoupení antioxidantů u potravin. Čím je hodnota antioxidačního potenciálu ORAC vyšší, tím větší podporu poskytují potraviny organismu při vypořádání se s volnými radikály. Pomáhají tak chránit tělo proti předčasnému stárnutí a mnoha civilizačním nemocem.

Maqui berry je celosvětovým vítězem v naměřeném množství antioxidantů. Dalece tak převyšuje například svoje příbuzné borůvky, tradičně doporučované pro podobné účinky. Vzhledem k hodnotě ORAC můžeme právem maqui berry nazvat superantioxidantem


JAK MAQUI BERRY POUŽÍVAT V KUCHYNI

Maqui lze přidat libovolně do snídaňových koktejlů, ovocných šťáv, energetických tyčinek, cereálií a do dalších potravin.

S maqui můžete také čarovat v kuchyni. Modrofialová barviva jsou skvělá tím, že mění svoje zabarvení podle pH prostředí, ve kterém je rozpustíte. Prášek maqui můžete využívat jako zdravé přírodní barvivo pro svoje dezerty. Dorty, zmrzliny, kaše a krémy obarví nádherně do fialkova.Inspirujte se našimi recepty

Maqui kokosový drink

Lehký dort s květy

Tříbarevné ovocné nanuky


DALŠÍ INFORMACE

Doporučené dávkování: 1 čajovou lžičku (6 g) rozmíchat ve vodě, nápoji nebo přidat do pokrmu

Složení: 100% čistý lyofilizovaný prášek z plodů maqui 

Nutriční hodnotyv 1 dávce: čajová lžička (6 g)Energetická hodnotaTuky    z toho nasycenéSacharidy   z toho cukryVláknina      BílkovinySůl** 

95 kJ/ 22,7kcal
0,6 g
0,1 g
3,4 g
2,26 g
1,15 g
0,43 g
0 g

*Referenční hodnoty příjmu

Skladujte v chladu a při nízké vlhkosti vzduchu (<55 %) v dobře uzavřeném obalu a chraňte před silným světlem. 

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určen dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: