Body Biotics, veganská probiotika KIKI Health

Skladem
Kód: 786
Značka: KIKI HEALTH
1 170 Kč / ks
12054 body biotics veganska probiotika kiki health
Novinka

Vybudujte si spokojenou střevní mikroflóru dodáním přátelských bakterií z této přírodní posily organismu! Veganská probiotika Body Biotics jsou tzv. zemními probiotiky špičkové kvality. Jedná se o živé mikroorganismy identické těm, které se nacházejí v trávicím traktu člověka. Naši předkové tento druh bakterií automaticky přijímali společně se „zahrádkovou“ stravou ještě dávno před tím, než se v zemědělství začaly používat chemikálie.

Probiotika Body Biotics jsou kultivována na médiu získaném z hlubokých půdních vrstev, nezasažených chemickými látkami z běžného zemědělství. Pro naše trávení jsou proto zcela přirozená a dobře vstřebatelná. Díky svému původu jsou navíc zdrojem kyseliny huminové a fulvinové, které obsahují množství minerálů a mají řadu dalších přínosů pro náš organismus.K ČEMU JSOU NÁM PROBIOTIKA PROSPĚŠNÁ?

Ačkoliv na to často zapomínáme, my lidé jsme evolučně nastavení na těsný kontakt se syrovou přírodou. Proto i budování našeho imunitního systému funguje díky neustálé informační výměně s okolním světem prostřednictvím mikroorganismů a nejrůznějších biochemických procesů.

Naši předkové se například stravovali zeleninou čerstvě vytaženou z nekontaminované půdy, která obsahovala spoustu mikroorganismů prospěšných pro vyvážený stav vnitřní mikroflóry. Tím si přirozeným způsobem posilovali střevní mikrobiom a samozřejmě také imunitu – přesně na míru podmínkám, ve kterých žili. 

V současné době se až přespříliš „bojíme špíny“. Jsme zvyklí na sterilní životní prostor, izolovaný od přírody. Tím se ovšem zároveň vyhýbáme kontaktu s přirozenými zdroji prospěšných látek. Kvůli dodržování přísných hygienických postupů se vzdalujeme mimo jiné i kontaktu s bohatou mikroflórou, kterou nalezneme na každém kousku zeleniny čerstvě sklizené z půdy. Tyto přátelské mikroorganismy jsou velmi důležité pro zdravé fungování lidské mikroflóry nacházející se nejen v ústech či na kůži, ale zejména v trávicím traktu v tlustém střevě.

PROČ JE VYVÁŽENÁ STŘEVNÍ MIKROFLÓRA TAK DŮLEŽITÁ?

Takzvaný střevní mikrobiom je v současnosti středem zájmu medicíny po celém světě. V našem zažívacím traktu se nachází miliony symbiotických mikroorganismů. Mají zásadní vliv na naši imunitu, náladu a celkové zdraví. Jejich správné složení a  množství je velmi důležité. Nadměrná konzumace alkoholu, antibiotik, analgetik a dalších léků, rafinovaných cukrů a nezdravých potravin může vychýlit rovnovážný stav, což často vede k alergiím, kožním problémům, civilizačním nemocem a dokonce i k psychickým obtížím. 

V kostce můžeme říct, že střevní mikrobiom hraje klíčovou roli zejména v těchto oblastech:

 • má nezastupitelnou funkci v trávicích procesech,
 • funguje jako ochrana trávicího traktu proti přemnožení nežádoucích bakterií nebo virů,
 • zodpovídá za tvorbu biologicky aktivních látek, které jsou důležité pro vyvážené fungování dalších biochemických procesů v těle.

Není tedy divu, že zdravou střevní mikroflóru spojují mnozí lékaři i vědci s celkovým zdravím lidského těla i psychiky. Jak již bylo řečeno, souvisí zejména s imunitou, která se tvoří na základě širokého komplexu jevů a ve velké míře zahrnuje právě procesy probíhající v tlustém střevě. Vyváženost střevního mikrobiomu je tedy důležitým předpokladem dobré imunity. 

Proč je správná funkce imunitního systému tak důležitá? Odpověď je prostá, jeho přirozený balanc souvisí s celkovým zdravím a naopak kvůli poruchám vzniká množství rozšířených civilizačních chorob. Jak známo, do oblasti poruch imunitního systému nespadá jen snížená obranyschopnost, ale také alergické reakce nebo četná autoimunitní onemocnění.KDY PO BODY BIOTICS SÁHNOUT?

 • Při trávicích potížích, včetně tendencí k průjmům, zácpám, nadýmání nebo jinému střevnímu dyskomfortu.
 • Pro obnovu nebo nastolení zdravé mikroflóry – jako součást detoxikační kúry.
 • Pro celkové posílení střevního mikrobiomu před cestováním
 • Po antibioticích nebo jiné podobné léčbě (ideální je krátkodobá intenzivní kúra).
 • Při chronickém nedostatku některých vitamínů skupiny B – přátelské střevní mikroogranismy totiž vytvářejí některé vitamíny skupiny B.

A ještě něco navíc…

Body Biotics jsou ideálním doplňkem pro všechny, kdo užívají MSM, protože usnadňují jeho vstřebávání.

Pokud užíváte MSM, možná pro vás bude zajímavá informace, že molekula MSM se štěpí právě za pomoci střevní mikroflóry. Část uvolněných molekul síry zabudovávají některé z mikroorganismů do nově vytvořené aminokyseliny methioninu, která je semieseciální, tedy pro lidské zdraví nezbytná. Tato látka je velmi důležitá pro zdraví, krásu a rychlý růst vlasů.V ČEM JSOU ZEMNÍ PROBIOTIKA BODY BIOTICS SKVĚLÁ?

Zemní probiotika jsou pro lidi naprosto čistou variantou, která byla součástí přirozené stravy našich předků po tisíce let. Nacházela se totiž na zelenině čerstvě vytažené z hlíny. Bez chemického čištění jsou běžnou součástí mikroflóry plodin.

Čistý způsob zpracování obohacený o další prospěšné látky

Moderní zemní probiotika se kultivují na substrátech dosud nezasažených lidskou činností. Tyto vrstvy zemského povrchu obsahují i přirozené nositele prospěšných látek – organické směsi s názvem kyselina huminová a fulvinová. Ty jsou zdrojem celé šíře cenných minerálů a stopových prvků. Vědci o nich v dnešní době vědí pouze to, že mají mnoho biologických účinků, z nichž většina zatím nebyla dostatečně prozkoumána a popsána. Můžeme však s jistotou říci, že tyto látky posilují pozitivní vliv probiotik v trávicím traktu a na náš organismus mají celou řadu dalších blahodárných dopadů. 

A právě díky kyselině huminové a fulvinové je obsah kapsle s probiotiky zbarven lehce do šeda.

Výhody Body Biotics oproti ostatním druhům probiotik:

 • Jedná se o mikroorganismy přirozeně žijící v půdě, a tak je člověk konzumoval už od nepaměti společně se svou přirozenou stravou, což byl vlastně ten nejstarší způsob posilování střevní mikroflóry. Jsou tedy pro nás naprosto přirozené a výborně vstřebatelné.
 • Tyto mikroorganismy se v přírodě vyvíjely po dlouhá tisíciletí právě tak, aby prošly trávicím traktem živé a doputovaly až do tlustého střeva. Proto tato probiotika nezničí ani průchod velmi kyselým prostředím žaludku, jak tomu může být u jiných forem uměle kultivovaných mikroorganismů.
 • Body Biotics jsou zpracována unikátní technologií, která věrně kopíruje procesy přírodního koloběhu. Mikroorganismy jsou šetrně usušeny, a tak převedeny do přirozené fáze „spánku“ – na stejném principu, jak přežívají v přírodě i velmi dlouhá období sucha nebo jiných nepříznivých podmínek. Na rozdíl od běžně používané technologie sušení mrazem si tak zemní probiotika Body Biotics zachovávají v plné míře svou živost.  

 

JAK PROBIOTIKA UŽÍVAT?

Pro dospělé a děti od 12 let 

Začněte s dávkováním 1 kapsle denně. Každý týden můžete dávku zvýšit o další kapsli. Běžné doporučovaná dávka pro dlouhodobé užívání je 2 až 3 kapsle denně. Ve stejném tempu můžete zvyšovat až na maximální dávku 6 kapslí denně. Tuto dávku užívejte nanejvýš 6 měsíců a potom ji opět snižte na 2 až 3 denně. Maximální dávku 6 kapslí denně není vhodné překračovat. 

 1. týden1 kapsli denně
  2. týden2 kapsle denně

Dávkování je velmi individuální záležitostí, proto naslouchejte svému tělu při testování vaší ideální dávky. 

Pro děti od 3 let

Dávkování přizpůsobte věku dítěte a jeho zdravotnímu stavu. 

Způsob užívání

Kapsli jednoduše spolkněte a zapijte čistou vodou nebo rostlinnou šťávou, ideálně půl hodiny před snídaní, případě dvě hodiny po jídle (pokud užíváte přes den). Není vhodné míchat s teplými nápoji nebo pokrmy. Nepřekračujte maximální denní dávku.

Přípravek není určen pro těhotné a kojící ženy nebo pro děti do 3 let. 

Jsou tato probiotika vhodná k přípravě fermentovaných potravin?

Zemní probiotika nejsou sice přímo k fermentaci určena, ale lze je i k takovému účelu používat. V kapsli jsou mikroorganizmy v dehydratovaném stavu, vlastně tedy „spí“. Po přidání vody svou činnost rychle obnovují a množí se. Tento proces můžete využívat, kdekoli je to pro vás užitečné.

Vzhledem k určitému obsahu kyseliny huminové a fulvinové je prášek zbarvený lehce do šeda, což může mírně ovlivnit také barvu výsledného fermentovaného produktu.

 

VYSOKÁ KVALITA A ŠETRNÝ VÝROBNÍ POSTUP


Probiotika jsou díky technologickému postupu vysoce kvalitní a pro náš organismus výborně přijatelná. Výrobce je šetrně kultivuje na médiu získaném z hlubokých vrstev země. Vzniká tak směs pro naše tělo velmi přirozená, která kromě probiotických kmenů obsahuje také kyseliny fulvovou a huminovou, jež probiotika obohacují o další živiny.  

Během výrobního postupu jsou probiotika šetrně dehrydratována, a tím převedena „do spánku”.  Když je potom doma během užívání „probudíme“ přidáním vody, množí se zcela přirozeně dále.

Ekologické a vegan

Body Biotics jsou baleny ve veganských kapslích z hypromelózy. Tento materiál je výtažek z nám známé celulózy, která se získává z dřevin. Neobsahují přidané soli, cukr, lepek, umělá barviva, chemická aditiva, konzervanty ani plnidla. 

Obal výrobku je ohleduplný vůči přírodě i lidskému zdraví. Vyrábí se ze zatmaveného skla, které je dále recyklovatelné. Z běžných plastových krabiček mohou při vyšších teplotách přecházet toxické látky do produktu. Naproti tomu tmavý skleněný obal prodlužuje životnost doplňku stravy a pomáhá v něm zachovat maximální obsah živin.DALŠÍ INFORMACE

Složení

Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, Bacillus licheniformis, Bacillus subtilis, Lactobacillus lactis, Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum, kapsle u hypromelózy

Nejsou zdrojem energie, tuků, bílkovin ani sacharidů.

Skladování

Skladujte při pokojové teplotě, na temném a suchém místě. Uchovávání v lednici se nedoporučuje.

Upozornění

Přípravek není náhradou pestré stravy. Není určen pro těhotné a kojící ženy nebo pro děti do 3 let. Nepřekračujte maximální denní dávku.JAKÝ JE VLASTNĚ ROZDÍL MEZI PROBIOTIKY Z VITALVIBE?PROČ SE NÁM LÍBÍ KIKI HEALTH

KIKI je etická značka původem z Británie, jejímž cílem je oslava léčivé síly přírody. Produkty pro posílení těla, mysli i krásy využívají rostlinných organických složek té nejvyšší možné kvality. KIKI se snaží průkopnickým způsobem tvořit vysoce funkční doplňky stravy, které umožňují přírodě po všech stránkách zářit a vzkvétat. 

Cílem rozmanitých potravinových doplňků KIKI Health je detoxikovat, pomáhat a vyživovat. Jedná se o plně biologicky dostupnou výživu založenou na nejlepších superfoods. Tyto potraviny mají příjemnou přirozenou chuť a pozitivně ovlivňují tělo i ducha. 

KIKI Health klade velký důraz na čistotu zdrojů a šetrnost výrobních postupů. Nepřipouští žádné kompromisy ohledně přidávání aditiv, pojiv, plniv, GMO nebo ozáření. Produkty této značky neobsahují ani mléko či lepek. Ke zpracování se přistupuje ohleduplným způsobem s využitím pouze certifikovaných organických nebo divoce rostoucích základních surovin. 100 % přírodní – 100% čisté.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: