Kniha - Na frekvenci čínské medicíny

 
 

Již brzy bude kniha dostupná v elektronické verzi. Skvělá kniha Tradiční čínské medicíny.

Dostupnost Katalogově
270 Kč / ks
Kód produktu 6914
Značka TCM Herbs, s.r.o.
Webová stránka značky patentnimedicina.cz
Kategorie LITERATURA
 

Tato kniha je ojedinělou ukázkou ve svém oboru a zcela se vymyká zaběhnutým klišé. Je výjimečná tím, že dosud se v této, dnes tak populární, oblasti neobjevila kniha, která by naprosto srozumitelným a jednoduchým, ale přitom erudovaným způsobem vysvětlovala taje tradiční čínské medicíny dnešnímu člověku. Je proto plna různých přirovnání a podobenství.

Autorem je český lékař, který se ve své praxi již po několik let zcela věnuje tradiční čínské medicíně a každoročně pobývá v Číně na stáži na některé z univerzit tradiční čínské medicíny. Na základě těchto zkušeností ze své ordinace vznikla tato kniha. Autor je zastáncem jasné řeči a pragmatického přístupu k dané problematice, tudíž když řekne A, musí říci i B. Proto také se v závěru knihy objevuje 64 stránkový katalog čínských bylinných směsí ve formě bylinných kuliček WAN, sirupů, náplastí, mastí, sprejů apod. Rovněž je zde uveden přehled některých nemocí s návodem na jejich léčbu dle tradiční čínské medicíny. To vše umožňuje orientovat se čtenáři v našich mnohdy nepřehledných trzích v oblasti čínské medicíny, kdy je nutno umět oddělit komerční balast od skutečných čínských medikamentů.

TČM je nejstarší přírodní medicínou vůbec, která za tu dobu (přes 4 000 let) vykrystalizovala v unikátní léčebný systém, který nemá ve světě obdoby. Vždyť se vyučovala na univerzitách v Číně již od 6. st. n. l. a v té době se v Evropě teprve učili číst a psát... A navíc - Číňané měli další výhody; kromě dostatku času na ověřování měli i mnoho moudrých starých čínských mistrů a velký vzorek populace, který sloužil k otestování jejich léčebných metod, hlavně pak k testování jednotlivých bylin či bylinných směsí. Proto také dnes má tradiční čínská medicína stále co říci současnému člověku a stává se čím dál více populární v západních civilizovaných zemích.

Autor jako lékař ví, že je třeba pacientovi jednoduše a názorně vysvětlit jeho potíže a princip léčby, proto je i tato kniha psána tak, aby ji vskutku každý bez rozdílu profese a vzdělání pochopil. V opačném případě pozbývá (bez aktivního přístupu pacienta) veškeré léčení smysl, neboť "kdo správné životosprávy nedbá, toho lékař léčí marně..."

Kniha obsahuje 160 stránek psaného textu + 64 stránek katalogu čínských produktů. Každý čínský produkt v katalogu je doplněn barevnou fotografií jednotlivého přípravku s podrobným popisem. Názvy produktů jsou víceméně poetické a vztahují se k dané oblasti, např. při rýmě a alergii se užívá Vyvanutí dračí jeskyně (kod 007), při žlučníkových potížích a nadýmání Utišení větrné bouře (kod 064), při zvracení v těhotenství se doporučuje bylinná směs s názvem Šavle malého samuraje (kod 101) apod. Kniha je doplněna řadou barevných autentických fotografií, které autor nafotil v Číně.

Tato kniha zaplňuje mezeru na našem evropském trhu, neboť existují o tradiční čínské medicíně knihy vysoce odborné či naopak knihy vyloženě populární bez znalosti hlubší problematiky. Domníváme se, že tato kniha, soudě podle ohlasů, je takovým počinem a slouží široké veřejnosti k pochopení tradiční čínské medicíny a k vzbuzení zájmu každého člověka o svoje zdraví.

Tradiční čínská medicína totiž nic nazakazuje, nic nenařizuje, pouze konstatuje a doporučuje, a pak už jen záleží na každém z nás, jaký je svého zdraví a štěstí strůjce.

Téma (?) Tradiční čínská medicína
Literatura kniha

Bylinné tablety dodávané na český trh MUDr. Petrem Hoffmannem jsou jedny z nejkvalitnějších a nejlépe kontrolovaných na našem trhu protože:

každá šarže bylinných tablet a nápojů je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 460 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Často se stává, že zákazníci v domnění, že užívají bylinné preparáty, jsou naopak "zanášeni" dalšími nežádoucími "chemikáliemi". Veškeré dokumenty o vyšetření naleznete v článkuBezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs - viz příklad takového laboratorního vyšetření na těžké kovy, na identifikaci bylin, baktérie, plísně a pesticidy. Bylinné nápoje (kódy 822, 844, 850, 888, 900) a bylinné produkty v prášku (kódy 009, 198, 199, 200) jsou bez jakýchkoliv konzervačních a chemických příměsí či látek. Bylinné tablety obsahují jako jedinou pojivovou látku přírodní celulózu (v dávce max. do 1%). Veškeré naše byliny nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 gram bylinných tablet odpovídá 5 gramům syrových bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec, představit a dopřát!